Kelionės, vizitai

Šakių parapiją aplankė bičiuliai iš Švedijos

Svečiai is Švedijos lanko Šakių rajono šeimas.

2011 Gegužės mėn. 04 d.

Balandžio 8 d. Šakių evangelikų liuteronų parapiją pasiekė krovininis vilkikas iš Švedijos su didžiule rūbų, avalynės ir įvairių buities daiktų siunta, kurią liuteronų parapija išdalins nepasiturinčiai gyvenantiems Šakių rajono žmonėms.

Labdarą suaukojo geros širdies žmonės iš Švedijos – Simrishamno ir Stokholmo parapijų. O balandžio 10 dieną į Šakius atvyko ir 17 žmonių iš Švedijos grupė, vadovaujama kunigo Matso Hagelino. Dauguma jų čia svečiavosi jau trečią kartą, tačiau kai kuriems tai buvo pirmas apsilankymas Lietuvoje. Tai teisininkai, Stokholmo miesto tarybos nariai, kunigai ir kiti aukštas pareigas užimantys žmonės, kuriuos sieja bendras tikslas – padėti sunkiai gyvenantiems mūsų žmonėms. Jų iniciatyva ir buvo surinkta labdaros siunta, pasiekusi Šakius. Sekmadienį prieš bendrus šventinius pietus su vaikų globos namų gyventojais svečiai aplankė keletą rajono šeimų, įteikė joms suaukotų drabužių, domėjosi jų problemomis. Delegaciją noriai palydėjo Šakių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė ir kunigas Virginijus Kelertas, puikiai pažįstantys rajono gyventojų realybę. Vakare visi svečiai su vietos parapija susirinko bendroms pamaldoms, kurių liturgijoje dalyvavo ne tik kun. Virginijus Kelertas, bet ir trys kunigai iš Švedijos.

Simrishamno ir Šakių liuteronų parapijos bendradarbiauja jau daugiau kaip dešimtį metų. Švedai yra ir vieni iš vaikų globos namų steigėjų. O draugystė su Stokholmo Oskaro ev. liuteronų parapija užsimezgė visai neseniai, tačiau tikimasi, kad ateityje ji tik stiprės. Oskaro parapijai priklauso net 25 tūkst. narių, bažnyčioje veikia 8 chorai. Šios parapijos atstovai su Šakių parapija sieja bendrus ateities planus. Svečių vizito metu buvo kalbama apie tai, kad rėmėjų iš Švedijos dėka visi Šakių vaikų globos namų vyresnieji vaikai turės galimybę lankyti kursus ir įgyti vairuotojų pažymėjimus. Studijas tęsiantiems pilnametystės sulaukusiems jaunuoliams ketinama sumokėti studijų išlaidas. Tai dar labiau padidintų globotinių motyvaciją ir užtikrintų jų saugumą dėl ateities.

 

Daiva Kalinauskaitė

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2011 Nr.4