Jaunimo veikla

Bendraukime ir pažinkime

2014 Biželio mėn. 06 d.

Jau du dešimtmečius LELB Jaunimo centras palaiko ryšius su tarptautine jaunimo organizacija „European Fellowship of Christian Youth“ (EF). Šiemet ši keleto valstybių krikščioniškąjį jaunimą vienijanti draugija švenčia veiklos penkiasdešimtmetį. Jubiliejus gegužės 2-4 dienomis minėtas metinėje EF asamblėjoje, kuri šiemet buvo surengta Tamperėje, Suomijoje, kur tuo pat metu vyko ir Suomijos ev. liuteronų bažnyčios jaunimo dienos. LELB Jaunimo centrui asamblėjoje atstovavo Ieva Kaknevičiūtė.

Kasmetinis „Europos draugijos“ narių bei kontaktinių organizacijų susitikimas šiemet vyko Tamperėje. Metinio susitikimo metu apžvelgiama tiek kiekvienos organizacijos veikla, pateikiama metų ataskaita, tiek pristatomos naujos idėjos bei siūloma, kaip išplėsti bei populiarinti EF veiklą visoje Europoje.

EF yra pasaulinio tinklo (angl. Global Fellowship) dalis ir šiemet švenčia savo 50 metų veiklos jubiliejų, kurį taip pat paminėjome asamblėjoje, Tamperėje vykstančių Bažnyčios jaunimo dienų metu. Susitikome su Suomijos bažnyčių ir bažnytinių organizacijų vadovais, pristatėme savo organizacijas ir jų vykdomą veiklą.

„Europos draugijai“ priklauso ekumeninės jaunimo organizacijos iš Didžiosios Britanijos (Boys Brigade), Suomijos (PTK ir NK ), Islandijos (AESKTH), Transilvanijos (IKE), Vengrijos (KIE), Ukrainos („Compass Club“), Maltos (ZAK ir FIMCAP), Danijos (FDF), glaudžiai bendraujama su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Airijos organizacijomis. Su visų organizacijų vadovais turėjome galimybę aptarti Lietuvos, Latvijos ir Estijos evangelikų liuteronų jaunimo organizacijų įstojimo bei tikrosios narystės EF galimybes.

Susitikimo metu Tamperėje vykstant Jaunimo dienoms (jose dalyvavo apie 4000 jaunuolių iš visos Suomijos ir aplinkinių valstybių), turėjome galimybę apžiūrėti Tamperėje veikiantį Jaunimo centrą, kuris paliko neišdildomą įspūdį. Buvusios mokyklos patalpose įrengtas penkių aukštų centras, kuriame dirba bei savanoriauja skirtingų sričių specialistai, kurie moko jaunimą groti, dirbti įrašų studijoje, dizaino bei video montavimo, taip pat moko siūti, austi, keramikos, šokio ir t.t. Centre vyksta daugybė renginių ir specialių užsiėmimų akliesiems, kurčnebyliams, jame užsiėmimus gali užsisakyti tiek vaikų darželių grupės, tiek dailės mokyklos klasės, o suaugusieji gali naudotis teikiamomis paslaugomis už tam tikrą mokestį. Toks miesto valdžios įsitraukimas į jaunimo edukaciją tikrai maloniai nustebino. Šiame centre kartu su dabartiniu „Europos draugijos“ pirmininku Juhana Malme smagų užsiėmimą pravedė ir EF nariai.

Kasmetinė EF asamblėja vyksta vis kitoje šalyje, todėl kitąmet gegužės 1-3 dienomis pakvietėme susitikimą surengti Vilniuje, kur ir vėl dalysimės jaunimo įsitraukimo į bažnyčios veiklą idėjomis, gerąja patirtimi bei džiaugsimės pasiektais rezultatais.

Vienas žinomiausių EF renginių – kasmetiniai jaunimo vadovų Velykų kursai (Easter Course). Kitais metais šis seminaras vyks Maltoje kovo 30 – balandžio 5 dienomis, Lietuvos atstovai yra labai laukiami! Džiaugiuosi pernai dalyvavusi tokiame seminare Islandijoje. Dar vienas tarptautinis EF renginys – „Euroquest“, šių metų spalio 10-12 dienomis vyksiantis Glazge, Škotijoje. Tai pažintinis, fizinį aktyvumą skatinantis renginys, kurio metu sudaromos skirtingų šalių dalyvių komandos varžosi įvairiose rungtyse, keliaudamos po miestą bei jo apylinkes ir spręsdamos užduotis.

Daugiau informacijos apie EF veiklą rasite interneto svetainėje www.europeanfellowship.org

Ieva Kaknevičiūtė

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2014 Nr.4-5