Jaunimo veikla

Batakių stovykla – dvidešimtas kartas bendrystėje

2018 Liepos mėn. 31 d.

Ką tik baigėsi dvidešimtoji krikščioniškoji Batakių stovykla, prasmingai praleisti kelias vasaros dienas surinkusi per 200 vaikų ir paauglių. Dvi pamainas vykusiai stovyklai šiemet pasirinkta tema „Žmogus sukurtas pagal Dievo paveikslą“. Kaip teigė stovyklos organizatorius Batakių evangelikų liuteronų parapijos klebonas Karolis Skausmenis, šalia prasmingo ir įdomaus laisvalaikio mokytasi pažinti, priimti kiekvieno žmogaus vis kitokį pasaulį.

Batakių evangelikų liuteronų parapijos bažnyčios prieigose išdygęs palapinių miestelis praeivių jau nebestebina. Visą savaitę palapinėse gyveno 113 mažųjų, 4–11 metų, stovyklautojų. Net ir užklupusios liūtys jų labai neišgąsdino – tik patys mažiausieji nesulaukė pirmosios pamainos uždarymo. Vyresniųjų, 12–16 metų, stovyklautojų pamainoje susirinko beveik šimtas paauglių. Nuo kelis kartus užklupusio griaustinio stovyklautojai slėpėsi bažnyčioje.

 

Abiejų pamainų stovyklautojai, be tradicinių krikščioniškųjų ir naktinių pamaldų bei pamokėlių bažnyčioje, svečiuose sulaukė ugniagesių gelbėtojų, Visuomenės sveikatos biuro komandų, kurios papasakojo vaikams, kaip saugoti gyvybę, kaip apsisaugoti nuo nelaimių.

 

Mažųjų pamainoje svečiavosi multiinstrumentalistas tauragiškis Dominykas Tranelis, kuris vaikus supažindino su įvairiais muzikos instrumentais. Norintieji galėjo ir patys pabandyti pamuzikuoti – papūsti fleitą, saksofoną, mušti būgną ir pabrazdinti gitara.

 

Vyresniųjų pamainos stovyklautojai klausėsi Tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio koncerto. Jo metu koncertavo vokalistai Austėja Lukaitė ir Raimondas Baranauskas, klavišiniais instrumentais grojo Gražina Zalatorienė.

 

Ir kaip gi stovykla be judriųjų žaidimų, sporto rungčių – komandos rungėsi krepšinio, futbolo ir tinklinio varžybose.

 

Į pirmosios stovyklos pamainos atidarymą atvyko evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Seimo narės Aušrinės Norkienės padėjėja Sandra Valinčienė, rajono mero patarėjas Dovydas Kaminskas, o meras Sigitas Mičiulis sveikino antrosios pamainos stovyklautojus. Stovykloje lankėsi ir kunigai Remigijus Šemeklis bei Juozas Mišeikis.

 

– Batakiuose visada smagu – susitinki senų, susirandi naujų draugų. O svarbiausia, kad kaskart mokaisi bendrauti su kitaip galvojančiu, kitaip pasaulį matančiu bendraamžiu. Iš stovyklos visada grįžtu pakylėta, labiau mylėdama tai, kas mane supa, – sakė ne pirmą kartą stovykloje smagias keturias dienas praleidusi Ieva.

 

Raimonda ALYSIENĖ

http://www.kurjeris.lt/