Bendrystės ryšiai

Palangos parapija užmezgė bendrystės ryšius su Latvijos Malpilio parapija

2018 Rugpjūčio mėn. 19 d.

Draugystės ryšiai tarp Lietuvos ir kaimyninių valstybių liuteronų parapijų mezgasi nuo pat nepriklausomybės atgavimo. Tuomet ne viena Lietuvos parapija užmezgė partnerystės ryšius su Skandinavijos ir Vokietijos parapijomis. Palangos parapija šiais metais užmezgė bendrystę su mūsų artimiausios kaimynės, Latvijos, Malpilio (latv. Mālpils) parapija.

Ryšiai tarp Palangos ir Latvijos liuteronų visuomet buvo artimi. 19 a. miesto liuteronus aptarnavo kaimyninės Rucavos parapijos kunigai. Tuomet parapijos nemažą dalį sudarė latviškai kalbantys tikintieji. 20 a. pradžioje Rucavos kunigai net puoselėjo planus Palangoje pastatyti bažnyčią, tačiau turbūt pirmojo pasaulinio karo audros šiems geriems ketinimams neleido išsipildyti.

2018 m. rugpjūčio 19 d. parapija pasidžiaugė Malpilio kunigo Edvīno Rumjancevo ir grupės tikinčiųjų apsilankymu. Bendrystę tarp parapijų vainikavo bendra Eucharistija. Pamoksle Malpilio kunigas priminė Kristaus žodžius, „jūs esate pasaulio šviesa“, ir paragino tikinčiuosius drąsiai liudyti Kristų vis labiau sekuliarėjančiame pasaulyje - „neužvožti žvakės po indu“, bet visiems skleisti Viešpaties evangelijos šviesą.

Malpilio parapija yra Latvijos Vidžemės teritorijoje, 58 km į rytus nuo Rygos. Miestelis turi apie 2000 gyventojų, kurių dauguma - liuteronai. Parapija neseniai šventė savo paminklinės bažnyčios 250 m. jubiliejų. Joje esantys vargonai tai pat yra Latvijos kultūros paminklas. Po mišių bendraujant prie kavutės kun. E. Rumjancevas ir malpiliškiai pakvietė palangiškius aplankyti jų miestelį ir parapiją.

 

 

Kun. Darius Petkūnas